Bezpłatny kurs Od Chaosu do Kontroli

Jak uporządkować proces terapeutyczny aby był logiczny, sterowany, przewidywalny, optymalizował zasoby i rzeczywiście eliminował problemy klienta?

Witaj na bezpłatnym kursie “Od chaosu do kontroli” na którym krok po kroku poznasz jak uporządkować proces terapeutyczny, aby był optymalnie skuteczny i rzeczywiście eliminował problemy klienta. Kurs jest podzielony na 5 modułów.

Pokaże Ci skąd pochodzi ten chaos w procesie terapeutycznym i jak pozyskasz efektywne rozwiązania.

Moduł 1: Skąd bierze się chaos w procesie terapeutycznym?

Praca domowa

  • Zastanów się, którą narracją najmocniej hołdujesz, w jakie przekonanie wierzysz i czy one Ci służą?
  • Wypisz je, pomyśl, czy Cię wspiera i podejmij decyzję, czy chcesz w nią nadaj wierzyć.

Zapoznasz się ze strukturą, na której opiera się cały system procesu terapeutycznego, żeby uporządkować ten wielki Chaos

Moduł 2: Podstawa procesu terapeutycznego. Na co się opieramy?

Praca domowa

  • Podejmij próbę określenia w prowadzeniu procesu przez pryzmat DLACZEGO? KIEDY? CO? Pomyśl, czy podzielasz ideę, że celem terapii powinno być gwarantowane wyeliminowanie problemu w życiu klienta, a proces terapeutyczny musi jedynie obsługiwać ten cel?
  • Spróbuj przeanalizować swoją pracę z klientem lub edukację, czy masz odpowiedzi na te pytania. Zapisz sobie, co myślisz czy potrzebujesz struktury?

Zobaczysz, jak działa cały system, jakie właśnie strategii zastosować, żeby proces terapeutyczny z każdym klientem i za każdym razem przebiegał tak samo skutecznie

Moduł 3: Strategii pracy z klientem 

Praca domowa

  • Pomyśl o tych strategiach, czy zgadzasz się z takim strategicznym traktowaniem procesu terapeutycznego z klientem
  • Nie jest to łatwe, jednak nie zrażaj się. Spróbuj przeanalizować swoją pracę z klientem lub edukację pod tym strategicznym punktem widzenia. Zapisz sobie, co myślisz? 

Dostaniesz praktyczną instrukcję i już możesz jej użyć w pracy z klientem, a zobaczysz jak nawet po zastosowaniu tego elementu jakościowo zmieni się sterowanie procesem terapeutycznym.

Moduł 4: Weź i zrób

Abyś mógł/-a spróbować tej metody w pracy, chcę podzielić się z tobą instrukcją, używając której krok po kroku przeprowadzić pierwsze spotkanie z każdym klientem, aby dosłownie od razu ustalić właściwy cel. Pobierz plik PDF i przeczytaj na spokojnie instrukcję.

Praca domowa

  • Jeśli pracujesz z klientami, spróbuj użyć tej instrukcji i zobacz jak to zmieni perspektywę spojrzenia na proces. Jeśli nie pracujesz, pomyśl, czy mając taką strukturę i niezbędne instrukcję, to zmniejszyło by Twój lęk przed rozpoczęciem pracy z klientami na samym początku, gdy jeszcze nie masz doświadczenia?

Pokaże Ci jak uporządkować i systematyzować całą swoją wiedzę, żeby każda literka pracowała dla Ciebie i dla Twojego klienta.

Moduł 5: Jak działa system 

Cóż, i nasza z Tobą podróż w tym kursie dobiegła końca. Mam nadzieję, że ta wiedza, którą się podzieliła, była dla Ciebie korzystna i po tych pięciu dniach kursu jesteś mocno poinformowanym terapeutą. Podziel się swoją opinią o tym kursie…

Podziel się swoją opinią o tym kursie


*
*
0 characters out of 500

Co powiedzieli użytkownicy?

Placeholder Image

Inspirujący i dający do myślenia mini-kurs; cieszę się, że mogłam w nim uczestniczyć.

Karolina
Placeholder Image

Wow! Wyobrażam, jak może wyglądać praca z klientem, jeśli jedynie po zastosowaniu jednego protokołu już otrzymałam taki efekt. To, prawie to, czego mi cały czas brakowało w pracy z klientem – logiki, struktury i porządku.

Zofia Domaszewska
Placeholder Image

Dziękuję serdecznie. Sceptycznie odniosłem się na początku, brzmiało tak niezwykle, aż zaintrygowało mnie to. A muszę się przyznać, że to rewolucyjny punkt widzenia. Spróbowałem użyć protokół – i nie do wiary, jak bym okulary założył. Dziękuję

Mikołaj
Placeholder Image

Nigdy nie rozpatrywałam pracę z klientem w takim ujęciu. Naprawdę, struktura jest tak logiczna, że od razu ustala ramki i wyznacza kierunek procesu. Wielki szacun.

Beata K.