Opinie o metodzie – Olga Bronstein

„W końcu znalazłam metodę, w której chcę pracować” – podzieliła się swoją opinią nasza absolwentka Olga Bronstein.

Czasami prosimy naszych studentów lub absolwentów o przekazanie nam informacji zwrotnej i opinii, jak zmienia się jakość ich pracy w procesie stosowania metody Consonance Therapy oraz autorskiego systemu pracy. Za zgodą Olgi chcę podzielić się jej historią.

„Oto i zakończyło się moje 3-letnie kształcenie w metodzie Consonance! Egzamin już zdany, teraz pozostaje zakończyć  formalności. Podchodzę do tego etapu ze spokojem i pewnością siebie, a także przekonaniem, że w końcu znalazłam metodę, w której chcę pracować. Teraz mogę zakończyć wieloletnie poszukiwanie siebie w psychoterapii i psychoterapii w sobie.

Wyjaśnię, co mam na myśli. Z wykształcenia jestem lekarzem i przywykłam do przestrzegania określonych zasad przy podejściu do pacjenta. Najpierw zbierasz wywiad, potem robisz różne badania, stawiasz diagnozę i dobierasz leczenie zgodnie z nią.

Ok. 10 lat temu zainteresowałam się psychologią i rozpoczęłam swoją drogę, biorąc pod uwagę różne metody psychoterapeutyczne. Przez te lata  umacniało się we mnie poczucie, że brakuje mi wiedzy, umiejętności, talentu i pewnie już za późno opanowywać nowy zawód.

Proces psychoterapeutyczny wydawał mi się czymś nieprzewidywalnym, intuicyjnym i całkowicie opartym na unikalnych zdolnościach terapeuty do rozpoznawania czegoś ukrytego, podświadomego, tajemniczego. A to, jak mówią, nie każdemu jest dane.

W metodzie Consonance odkryłam strukturę, znajomą mi z medycyny. Tutaj również zbiera się anamnezę zgodnie ze problemem, są kryteria sprawdzania i protokół leczenia. Co więcej, metoda jest przedstawiona bardzo zrozumiale i usystematyzowana, wykorzystując przy tym argumenty z różnych dziedzin nauki.

Kurs „System pracy z klientem w metodzie Consonace Therapy” daje wyjątkową możliwość uczestnictwa w licznych sesjach demonstracyjnych, które prowadzi założycielka metody Svitlana Lipinska.

Svitlana tłumaczy wszystkie swoje działania, tak że każdy krok staje się jasny. To nie są żadne tajemne metody z krypy, a umiejętne przestrzeganie reguł i protokołów, które wcześniej zostały przemyślane i dobrane zgodnie z problemem i traumą klienta.

W trakcie nauki rozumiesz, że sam też będziesz mógł pracować równie skutecznie z dowolnym problemem klienta, tak jak autor metody. Jestem wdzięczna Svitlanie  za jej metodę i za jej poświęcenie.

Na kursie otrzymałem absolutnie wszystko, aby czuć się pewnie z klientami. Trzeba po prostu ćwiczyć i ćwiczyć, aby doskonalić swoje umiejętności. Dziękuję z całego serca”.

Wysoka ocena metody i kursu przez naszych absolwentów i studentów to dla mnie najlepsza nagroda  jako autora metody i dla naszego instytutu. Jeśli szukasz nie tylko nauki, ale systemu pracy z klientem od A do Z, we wrześniu rusza szósty strumień kursu, szczegóły i warunki tutaj.